Haber

ÖZEL DRON) 11 ilin adının yazılı olduğu pankartlarla doğa yürüyüşü

– 11 ilin adının yazılı olduğu pankartlarla doğa yürüyüşü

HAKKARI – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde faaliyet gösteren Yüksekova Ekolojik Platformu SporDernek üyeleri, asrın felaketini yaşayan 11 ilin adının yazılı olduğu pankartlarla doğa yürüyüşü yaptı.

Her hafta bölgeyi karış karış dolaşan dernek üyeleri, deprem nedeniyle faaliyetlerine bir süre ara vererek bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Zelzele bölgesinde yaptıkları çalışmalar sonucunda 21 vatandaşı enkaz altından sağ çıkarmayı başaran Yüksekova Ekolojik Platform Dağcılık ve Spor Derneği üyeleri, daha sonra ilçeye döndü.

Kısa bir süre doğa yürüyüşlerine devam eden 30 kişilik grup, sabah saatlerinde Şemdinli bölgesine hareket etti. Bölgede kahvaltı yapan dernek üyeleri daha sonra Yüksekova-Şemdinli’nin ortasındaki dağlarda doğa yürüyüşü yaptı.

Yürüyüş sırasında dağcılar, yüzyılın felaketini yaşayan 11 ilin adının yazılı olduğu pankartlarla yürüdü.

Yüksekova Ekolojik Platform Dağcılık ve Spor Derneği Lideri Suat Öztekin, Hatay’ın Antakya ilçesinde arama kurtarma çalışmasına katıldıklarını belirterek, “Deprem bölgesinde 21 kişiyi canlı kurtaran ekibimizin bu moral ve motivasyon etkinliğine ihtiyacı vardı. Bu vesileyle ekibimiz için Yaylapınar bölgesinde doğa yürüyüşü gerçekleştirdik. 11 ilimizde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

ferizlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu