Haber

Amatör spor kulüplerinin kayıtları bir yıl daha uzatılacak

gençlik ve SporBakan (GSB) Osman Aşkın Bak, amatör sporKulüplerinin kayıtlarının önümüzdeki hafta bitecek olmasıyla ilgili ise, “Amatör spor kulüplerimizin kayıtlarında bazı sorunlar var. Onun süresi 26 Ekim’de bitiyor. Uzatılması konusunda parlamento ve gruplarla görüştük. Gelecek hafta bir yıl daha uzatılacak.”

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun (TASKF) 19. Olağan Genel Kurul gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. GSB’nin amatör sporlara ve sporculara sağladığı desteklere değinen Bakan Bak, amatör spor kulüplerinin 26 Ekim’de sona erecek kayıtlarının uzatılmasının müjdesini verdi.

“Amatör spor kulüplerimizin kayıtları bir yıl daha uzatılacak”

Bakan Bak, burada yaptığı konuşmada, 4 bin Olimpiyat sporcusu kotasını kaldırdıklarını söyledi. Belediyelerin amatörlere yardımcı olmak amacıyla yasal düzenlemeler yaptığını kaydeden Bakan Bak, “7504 sayılı spor yasasını çıkardık ve bu yasada federasyon ve konfederasyonlar için gerekli düzenlemeleri yaptık. Amatör spor kulüplerimizin kayıtlarında bazı sıkıntılar var. Bunun için son tarih 26 Ekim’de sona eriyor.” “Sürenin uzatılması konusunda Meclis ve gruplarla görüştük, umarım önümüzdeki hafta bir yıl daha uzatılır” dedi.

Amatör spor kulüplerine 2022 yılında 366 milyon lira yardım yapıldığını belirten Bakan Bak, yardımların bu yıl ve önümüzdeki yıl da devam edeceğini vurgulayarak, “Gençlerimizi bağımlılıktan uzak tutmak, onları bağımlılıktan uzak tutmak en büyük görevlerimizden biri. Uyuşturucuya karşı dik duruyoruz. Çocuklarımızı sahalara, spor salonlarına kazandırmak bizim görevimiz.” “Bu nedenle amatör spor kulüplerinin yöneticilerine ve antrenörlerine büyük görev düşüyor. Uyuşturucuyla mücadele edebilecek en etkili güç amatör spor kulüplerinin gücüdür.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu